Redakční a publikační systém webMaster3 nápověda

Redakční a publikační systém webMaster3 nápověda
Témata nápovědy
Pro registrované uživatele
Jméno: 
Heslo: 

Redakční systémy a Publikační systémy pro tvorbu a aktualizaci www stránek

Redakční systémy nebo chcete-li publikační systémy , mezi které patří webMaster3 je komplexní nástroj pro tvorbu a aktualizaci www stránek. Je navržený pro provozování firemních webových prezentací, prezentaci a prodej zboží, marketing na internetu i intranetová řešení.

Uživatelé

Dialog pro editaci uživatelů umožňuje přidávat do systému nové uživatele a měnit nastavení pro existující uživatele.

V levé části dialogu je výpis všech uživatelů v systému (1). Výpis lze řadit podle sloupců kliknutím na záhlaví tabulky (2). Kliknutím na uživatele ve výpisu se zobrazí osobní údaje uživatele v detailu vpravo (3). Uživatele lze smazat kliknutím na ikonu smazat (4).

Kliknutím na tlačítko Upravit uložíte provedené změny.

Tlačítkem Nový uživatel vytvoříte nového uživatele systému.

V záložce Nastavení (5) můžete určit roli uživatele, jeho login a heslo.

Login uživatele je jeho přihlašovací jméno, které se používá k autentizaci uživatele při vstupu do systému. Login musí být unikátní tzn. že dva uživatelé nemohou mít stejný login.

Výchozí jazyk uživatele určuje v jakém jazyce bude uživatel implicitně pracovat v administračním prostředí (viz. Jazyk prostředí v přihlašovacím dialogu).

Role uživatele určuje práva uživatele pro práci v administračním prostředí. Existují 3 různé role. Administrátor má veškerá práva - může editovat složky, uživatele a všechny dokumenty. Autor nemůže editovat složky, ani uživatele. Vidí pouze složky do nichž má přístup a může upravovat pouze svoje dokumenty. Extranet nemá do administračního prostředí přístup. Jeho práva se vztahují na prezentační web, kde po přihlášení může vidět důvěrné položky.

Práva pro autora a extranet můžete nastavit v třetí záložce, která se objeví po změně role uživatele.

Pro autora lze určit typy dokumentů, které může vytvářet.

Pro extranet můžete definovat úroveň oprávnění (tedy co bude vidět) pro složky, typy dokumentů, a moduly.