Redakční a publikační systém webMaster3 nápověda

Redakční a publikační systém webMaster3 nápověda
Témata nápovědy
Pro registrované uživatele
Jméno: 
Heslo: 

Redakční systémy a Publikační systémy pro tvorbu a aktualizaci www stránek

Lámete si hlavu s otázkou jaký je rozdíl mezi pojmy Redakční systém, publikační systémy, web content management (WCM)? Jsou to pouze různá označení pro software jakým je webMaster3. Tedy komplexní nástroj pro tvorbu a aktualizaci www stránek přímo na internetu.

Přihlášení do systému

Pro práci v Administračním prostředí systému Webmaster3 je nutné přihlášení uživatele. V systému mohou pracovat pouze uživatelé s oprávněním Autora nebo Administrátora.

Úvodní stránka systému obsahuje následující přihlašovací dialog:

Do políčka Login zadejte Vaše přihlašovací jméno, do políčka Heslo zadejte Vaše heslo (tyto údaje Vám sdělí správce systému).

Rozbalovací nabídka Jazyk prostředí Vám umožňuje zvolit jazyk administračního prostředí, ve kterém budete pracovat (nezaměňujte prosím s jazykem dokumentů, který se může od jazyka prostředí lišit). Implicitně je přednastavena hodnota "Váš", která nastaví Váš výchozí jazyk (ten Vám nastaví správce systému). Po kliknutí na tuto nabídku si můžete vybrat další dostupné jazyky. Jazyk dokumentů se vždy nastaví podle Vašeho výchozího jazyka. Po přihlášení ho můžete změnit volbou Zvolte jazyk dokumentů na hlavní stránce.

Tlačítkem OK provedete přihlášení do systému.

Pokud jste nezadali správně Váš login nebo heslo, objeví se přihlašovací dialog znovu. Zadejte prosím znovu korektně své přihlašovací údaje a klikněte na tlačítko OK.

Po úspěšném přihlášení do systému se objeví hlavní stránka.